Powiększ
Spotkanie szkoleniowe
dodano: 11 październik 2013

W dniach 2-3.07.2013 r. odbyło się spotkanie szkoleniowe, zorganizowane przez Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku, dotyczące realizacji projektu „Kompleksowe zabezpieczenie przeciwpowodziowe Żuław – Etap I – Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku”.

 

Uczestnikami spotkania byli przedstawiciele KZGW, NFOŚiGW, RDOŚ Gdańsk, ekspertów z Inicjatywy Jaspers oraz pracownicy RZGW Gdańsk, zaangażowani w realizację projektu.

 

Dwudniowe spotkanie podzielone zostało na dwie części. Pierwsza część stanowiła sesję wyjazdową na ujście Wisły, gdzie realizowane są kierownice. Następnie wizytowane były: rzeka Motława oraz modernizowany wał Wisły w miejscowości Błotnik.

 

Następnego dnia skoncentrowano się na omówieniu zagadnień dotyczących realizacji Systemu Monitoringu Ryzyka Powodziowego Żuław, a w szczególności na powstałym w ramach SMoRP-u Geoportalu GeoSMoRP, który jest portalem internetowym zapewniającym dostęp do usług danych przestrzennych umożliwiający wyszukiwanie, przeglądanie oraz analizę danych przestrzennych.

Zdjęcia ze szkolenia można obejrzeć tutaj