Powiększ
Wręczenie nagród w konkursie plastycznym
dodano: 23 luty 2015

Podczas spotkania w Regionalnym Zarządzie Gospodarki Wodnej w Gdańsku, zwyciezcy konkursu plastycznego dla gimnazjów pt. "Jak sobie radzić z powodzią", odebrali nagrody z rąk Andrzeja Ryńskiego, zastępcy dyrektora RZGW w Gdańsku.

 

Nagrodę główną, 40-calowy telewizor, w imieniu zwycięskiej szkoły, odebrał dyrektor Gimnazjum w Cedrach Małych, Piotr Bukowski. Uczniowie, oprócz pamiątkowych dyplomów i zestawów upominków od RZGW, otrzymali wejściówki do aquaparku (za I miejsce), na ściankę wspinaczkową (za II miejsce) i do kina (za III miejsce). Pozostałe wyróżnione szkoły otrzymały zestawy książek poświęconych Żuławom.


Do konkursu przedstawiono osiem prac z sześciu szkół. Makiety wykonane zostały przy użyciu różnorodnych materiałów, m.in. styropianu, kartonu, gipsu i silikonu. W ocenie prac, której dokonała komisja konkursowa, brano pod uwagę walory plastyczne oraz zawartość informacyjną, która powinna poszerzać wiedzę z zakresu ochrony przeciwpowodziowej.

 

Pierwsze miejsce w konkursie zajęła praca przygotowana przez zespół w składzie: Katarzyna Kaźmierak, Kinga Piotrowska, Jakub Stachura z Zespołu Szkół w Cedrach Małych.
Drugie miejsce: Sabina Jurkowska, Laura Zygnerska, Wiktoria Czapiewska, Kacper Modrzejewski i Tymon Samagalski z Zespółu Szkół nr 1 Gimnazjum Sportowe w Nowym Dworze Gdańskim
Trzecie miejsce: Zuzanna Wilk kl. If, Teresa Kiwit z Zespołu Szkół Powszechnych w Pasłęku.

 

Zwyciezcom jeszcze raz gratulujemy a wszystkim uczetstnikom dziekujemy za udział w konkursie.